TECHMET INDUSTRIAL AUTOMATION

 
Głównym zadaniem firmy jest rozwiązywanie problemów technicznych i technologicznych naszych klientów. W oparciu o bogate doświadczenie i wiedzę projektujemy i budujemy maszyny i linie dla różnych działów przemysłu. Nasze projekty znalazły zastosowanie w wielu międzynarodowych korporacjach z branży motoryzacyjnej.
Od wielu lat Techmet specjalizuje się w projektowaniu, automatyzacji, programowaniu, budowie, uruchamianiu i serwisie maszyn, linii produkcyjnych. urządzeń z zakresu automatyki przemysłowej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i potencjał inżynierski. Współpraca z dużymi zakładami produkcyjnymi motywuje nas do ciągłego rozwoju. Podstawą naszych działań jest bardzo dobra znajomość technologii branż, dla których pracujemy. Pozwala to nam opracowywać koncepcje i projekty dostosowane do specyfiki obiektów przemysłowych.
Firma posiada szeroki park maszynowy do obróbki metali w tym obrabiarkę CNC i narzędziownię. Dzięki takim możliwościom jesteśmy przygotowani na realizację zarówno seryjnych jak i nietypowych zleceń.
Jeśli zdecydują się Państwo oprzeć rozwiązania automatyzacji na doświadczeniu naszej firmy, będziemy Wam towarzyszyć podczas całego cyklu instalacji, od fazy koncepcji i projektowania, poprzez montaż, rozruch, odbiory, szkolenia, aż po utrzymanie ruchu i serwis.

 

NASZĄ DEWIZĄ JEST NAJWYŻSZA JAKOŚĆ DZIAŁAŃ ORAZ TERMINOWOŚĆ REALIZOWANYCH ZAMÓWIEŃ  

Realizacja

 

Magneti Marelli

Kategoria: stanowisko

Maszyna przeznaczona do montażu kolumn zawieszenia samochodowego. Zbudowano ją jako dwie stacje po dwa stanowiska na każdej.

Magneti Marelli

kategoria: stanowisko

Stanowisko przeznaczone do kontroli spawów amortyzatorów. Kontrola realizowana jest przy użyciu praski hydraulicznej.

Delfo

kategoria: konstrukcje, przyrządy  

Przyrządy do zgrzewania blach boków samochodu. Urządzenia podzielono na dwie grupy dla boku prawego oraz boku lewego. Każda grupa to trzy urządzenia gdzie realizowane są operacje tego etapu produkcji.

 

Delfo

kategoria: gniazdo,

Zrobotyzowane gniazdo jest przeznaczone do produkcji wieszaków służących do mocowania układu wydechowego samochodu. Zastosowaliśmy przyrządy do ustawienia wieszaków oraz robota, który je zgrzewa. 

 

Comau Polska

kategoria: gniazdo

Zrobotyzowane gniazda produkcyjne służące do zgrzewania elementów blach nadwozia samochodu osobowego. Do projektu wykonano narzędzia do mocowania elementów karoserii, której produkcję uruchamiano.

 

CNH

CNH

kategoria: przyrząd

Zaprojektowany i wykonany przyrząd służy do spawania belki tylnego wózka kombajnu rolniczego.
Oprzyrządowanie pozwala na zamocowanie poszczególnych pojedynczych elementów, które spawa się ze sobą. W wyniku spawania tych elementów powstaje belka.
Elementy składowe muszą być mocowane zgodnie z technologią wytwarzania. Kolejność spawania też jest określona w technologii wytwarzania belki.
Aby umożliwić dostęp do wszystkich wymaganych miejsc zastosowano stół z możliwością obrotu wokół osi. W płycie stołu wykonano otwory przez które można spawać jarzma belki.

 

MAFLOW

Maflow

kategoria: stanowisko

Stanowisko zostało zaprojektowane do wciskania i unieruchamiania końcówek aluminiowych w przewodach klimatyzacji samochodowych. Jest to stanowisko półautomatyczne. Końcówki i przewody zakłada operator ręcznie a wciskanie realizują siłowniki pneumatyczne w cyklu automatycznym.

 

VALEO SKAWINA

Valeo Skawina

kategoria: gniazdo

Linia wraz z wymiennym oprzyrządowaniem przeznaczona jest do montażu przegubów wycieraczek samochodowych z narzędziami dla określonych referencji.
Linia składa się z dwóch zasadniczych stanowisk na których przebiega:

  • montowanie i smarowanie korpusu, tulejek i wałka, montowanie podkładek, o-ringów, ramienia i opcjonalnie pierścienia osadczego sprężynującego w jeden podmontowany zespół na stanowisku 1,
  • montowanie pierścienia amortyzującego i zatrzasku na stanowisku 2.

 

MAGNETI MARELLI

Magneti marelli

Kategoria:

Stanowisko załadunku bębnów hamulcowych służy do przemieszczenia skrzyni z bębnami hamulcowymi z wózka transportowego (transport międzyoperacyjny) do pozycji, z której operator pobiera bębny do dalszych operacji.
Skrzynia musi zostać przesunięta w poziomie, podniesiona i obrócona z ładunkiem o kąt 30°
.

Shortcodes Ultimate